picture picture picture picture picture picture Social Network |
picture

Koncepcka forum
nowe forum dyskusyjne

Masz problem z znalezieniem odpowiedniej firmy do wybudowania domu? Tutaj znajdziesz firmy które polecają oraz oceniają inny użytkownicy którzy już skorzystali z ich usług. Bądź lepszy od innych !!.

picture

Forum działa 24h
szybkie działanie to podstawa

Nasze forum jest postawione na najlepszym VPS które gwarantuje działanie non stop. Jeśli kiedyś miałeś problemy z uruchomieniem naszego forum, napisz! Nasi admini starają się o wygode naszych użytkowników.

picture

O czym się pisze?
nowe opinie, nowe oceny

Coraz więcej użytkowników na naszym forum (ok. 1356) skorzystało z opini i zawsze wychodzili zadowoleni od danej firmy. My również sprawdzamy czy faktycznie opinie dodane na forum są prawdziwe.

Strona główna > Dom dla każdego > Dom i Wnętrze > domy drewniane

domy drewniane

domy drewniane

Chciałbym rozpocząć dyskusję o domach z bali. Czy ktoś w nich z was mieszka, jak ocenianie ten typ budownictwa, kogo możecie ewentualnie polecić do współpracy. Z żoną myślimy nad tym rozwiązaniem, bo chcemy w maksymalnie naturalnych warunkach wychować syna. Jeżeli macie dobre wskazówki to chętnie przeczytam i serdecznie podziękuję :)

edyta123

Posty: 9

 
Dobrze zbudowany dom drewniany jest nie tylko tańszy, ale lepszy pod względem mieszkaniowym od każdego domu murowanego. Niektóre firmy posiadają drewniane domy pokazowe, więc warto odwiedzić taką nieruchomość i sprawdzić, jak się w niej w ogóle czujesz.

atek562

Posty: 9

 
Ja bym na twoim miejscu wybierał dom z bali, tylko i wyłącznie, ponieważ taki dom jest ciepły i ma formułę całoroczną. Inne, lżejsze konstrukcje raczej się nie sprawdzą w polskim klimacie, chyba że na wakacje :)

Makus16

Posty: 33

 
Nie ma zdrowszego materiału budowlanego od drewna, więc to praktycznie zawsze dobry wybór.

micko

Posty: 13

 
Projekt najpierw sobie załatw, później dopiero pozwolenie na budowę i wykonawcę. Najlepiej od razu mieć wsparcie profesjonalisty przy budowie. Jeżeli chodzi o drewno to tylko dom z bali, jeżeli chcesz mieszkać cały rok z idealnym dociepleniem.

alek5555

Posty: 14

 
Dom z bal postawiłem w niecały miesiąc. To jest po prostu mistrzostwo świata. Na jakości absolutnie nic nie tracisz.

Hihi_WWW

Posty: 19

 
Mi zimą zbudowali dom drewniany (z bali) w naturekodom.pl . Grubość ścian zewnętrznych jest stosunkowo mała, lecz wydajna pod względem termoizolacyjności. Wysyłałem kilka zapytań ofertowych do różnych firm. W Nature Eko Dom odpisano mi bardzo merytorycznie, czego mam się spodziewać, co uzyskam, jakie projekty mam do dyspozycji. Zaproszono mnie nawet do domu pokazowego. Właściciel firmy mieszka w wybudowanym przez siebie domu drewnianym. To jednak daje zaufanie, bo widać, że ludzie, którzy stawiają ci dom z bali pasjonują się tematem. Powiedziałem, żeby z budową się nie śpieszyli i żeby wszystko dokładnie zostało wykończone pod klucz, no i faktycznie rewelacyjna współpraca, planowa.

666iber45

Posty: 25

 
Dom z bali jest całoroczny, więc warto tutaj zwrócić uwagę. Kierowałbym się na twoim miejscu do firm, które mają kompleksową obsługę, np. przy dopasowaniu działki budowlanej i żeby ktoś pomógł ci z pozwoleniem na budowę, bo tutaj są praktycznie zawsze drobne problemy.

beata77

Posty: 11

 
Możesz na początku postawić mniejszy dom, a później ewentualnie go rozbudować. Ja tak zrobiłem i budownictwo drewniane daje bardzo szybkie i mało kosztowne opcje modernizacji. Jeżeli brakuje ci pieniędzy to lepiej postawić nieco mniejszy dom z perspektywą rozbudowy.

Fanatyk

Posty: 12

 
Moim zdaniem w Polsce najlepszym materiałem do budowy domów z bali jest sosna mazurska. Jak znajdziesz wykonawcę, który się nią posługuje masz duże szanse na sukces budowlany.

dada45

Posty: 18